AUTRA loodi 22 detsembril 1990 aastal AS -ina ja aastal 1996 seoses äriseadustiku muutmisega ümbervormistatuna AUTRA OÜ – ks. Firma asutajaks ja omanikuks on Jüri Triisa.

Esimestel tegevusaastatel tegeles Autra OÜ kasutatud metsa- ja põllumajandustehnika maaletoomise ja müügiga, samuti paberipuu ekspordiga Soome.

1992 aastast sai AUTRA õiguse JONSERED kaubamärki kandva metsa- ja aiatehnika maaletoomiseks. Põhilisteks müügiartikliteks olid Jonsered mootorsaed ja aiatehnika, koos hoolduse ja teenendusega. Loodi üle Eesti hõlmav müügivõrk koos hooldusega mootorsaagidele ja aiatehnikale. Samuti lisandus KARA ketassaekaatrite maaletoomine, kuna Eestis tekkis nõudlus metsamaterjali ümbertöötlemisseadmete vastu.

Aastal 1994 vahetus JONSERED kaubamärk PARTNER samaväärsete toodete vastu. Seoses omanik kontserni Elektrolux müügistrateegia muutusega loovutasime neile kogu hulgimüügi ja meie poolt ülesehitatud müügivõrgu. AUTRA jätkas koostööd KARA, FARMI Forest ja Zetor toodetega.

1995 aastast asume Tallinnas Männiku tee 104, kus kujundame välja metsa- aiatehnika müügikeskust. Mootorsaagide, muru- ja aiatehnikaga tegeleb OÜ VLT.

OÜ AUTRA tegeleb edasi ketassaekaatritega KARA.

2003 aastal alustasime Soome firma TERÄSTAKOMO PALAX halumasinate müügiga.

Alates 2005 aastast tegeleme Eestis ka JENZ firmamärgi puiduhakkurite müügiga. Kõikide projektidega kaasneb müük, hooldus- varuosad, garantii. Autra tööd korraldab juhataja, tegevjuht ja idasektori projektijuht.

2005 aastal lisandusid AUTRA müüginimekirja ka PALMS kaubamärki kandvad kärud ja tõstukid. Oleme laiendamas oma müügivõrku Ukrainasse ja Valgevenesse. Edukalt on käima läinud kõikide toodete müük.

Aastal 2007 lõpetas AUTRA koostöö FARMI Foresti tehasega ja ei ole enam FARMI esindaja Eestis ja Ukrainas. FARMI toodete asemel on OÜ Autra JUNKKARI puiduhakkurite ja oli ka PATRUUNA tõstukite ning metsaveohaagiste maaletooja Eestis ning Ukrainas.

Alates 2019. aastast on OÜ Autra Austria ettevõtte KOMPTECH ametlik esindaja Eestis. Komptech on üks juhtivaid materjali- ja jäätmekäitlusmasinate tootjaid Euroopas, tootevalikusse kuuluvad purustid, sõelad, eraldid/sorteerid ja komposti vaalupöörajaid.

OÜ AUTRA -l on head koostööpartnerid Lätis – SIA HETA, Leedus -S.VIDEIKOS imone “SANTERA”, Ukrainas – Volodymyr Debelyi ja Ihor Karpovych.