Halumasin Palax C 1000

Palax Power 100s on puulõhkumisseade, mis on konstrueeritud professionaalseks kasutamiseks. Seade hõlmab mitut ainulaadset patenteeritud funktsiooni, mis muudavad selle oma suurusklassis kõige tõhusamaks, tootlikumaks ja töökindlamaks seadmeks suurte puude töötlemisel.

Halumasin on varustatud 1000 mm. saekettaga, max palgi läbimõõt 40 cm., halu pikkus 25… 55 cm, lõhestusjõud 10 või 16 t. 

Seade hõlmab mitut ainulaadset patenteeritud funktsiooni, mis muudavad selle oma suurusklassis kõige tõhusamaks, tootlikumaks ja töökindlamaks seadmeks suurte puude töötlemisel. Seadme standardvarustusse kuulub lõhestamise hüdrosilindri automaatne kiirklapp.

Töökäik sooritatakse reeglina suure kiirusega. Kui suurel kiirusel tekitatud väiksem lõhestusjõud on küllalt suur, pakk lõhestatakse.

Kui lõhestusjõud suurel kiirusel ei ole küllalt suur, siis võimendatakse seda viivitamatult olenevalt hüdrosilindri suurusest kas 10 või 16 tonnini. Niipea, kui pakk hakkab lõhenema ning jõuvajadus langeb, taastub automaatselt töö suurel kiirusel. Kiirliikumine lisab kiirust väikeste puude ja jõudu suurte puude korral.

Palax Optimi on lõhestamise töökäigu pikkuse optimeerimismeetod, milles hüdrosilindri töökäiku piiratakse vastavalt töödeldava paku pikkusele. Täistöökäiku kasutatakse 55 cm pikkuste küttepuude töötlemiseks.

Kui töödeldavate küttepuude pikkus on 30 cm, vähendatakse silindri töökäiku peaaegu poole võзrra, mille tulemusena lõhestuskiirus praktiliselt kahekordistub!

Küttepuude pikkus on  vahemikus 25 – 55 cm, seetõttu on töötlemine tõepoolest tõhus. Siiski saab sama seadet kasutada ka pikkade küttepuude töötlemiseks.

Ehkki lühikesi küttepuid lõigatakse kõvasulamsaekettaga kiiresti, võimaldavad Palax Optimi meetod ja automaatne kiirklapp küllaldaselt kiiret lõhestamist, mis tagab, et lõhestamisfaasis ei teki puude kuhjumist.

Saadaval on 2/4, 2/6, 2/8 ja 12 jaotusega lõhestuskiilud. Lõhestusrenni põhi on varustatud võrega prahi kergeks eemaldamiseks. Tänu kiirvabastusseadisele saab lõhestuskiile kiiresti vahetada.

On kaks mudelivalikut

  • TR  traktori abil käitav
  • SM 15 kW elektrimootoriga käitav

Tehnilised andmed (PDF)