Kompostikatted

Kirjeldus

Kompostikated asetatakse otse materjalile. Sõltuvalt kattematerjali tihedusest on valikus kahte sorti tekstiile – fliis ja poolläbilaskev membraan.

Fliis – katsetatud ja testitud kompostikate kaitseb kompostihunnikut dehüdratsiooni ja välismõjude eest nagu sademed, tuul, umbrohuseemned ja linnud. UV-stabiliseeritud kangas on veeauru läbilaskev ja samaaegselt vetthülgav. Tänu õhu läbilaskvusele on tagatud vaalu varustamine hapnikuga ja  süsinikdioksiidi väljumine. Fliis on saadaval erineva laiusega ja selle minimaalne kasutusiga on viis aastat. Fliisid on saadaval laiusega 3 m, 4 m, 5 m ja 6 m ja standardpikkuses 50 m.

Membraan – võrreldes fliisiga, transporditakse siin vesi kanga pinnale. Kompostimiseks on end tõestanud kolmekihilised tooted, mille sisemine kiht koosneb teflonmembraanist, mis on mõlemalt poolt kaitstud tugeva polüesterkangaga. Membraani kõige olulisem funktsioon on lõhnade eraldumise vältimine. On tõestatud, et membraankatted võivad vähendada lõhna eraldumist kuni 95%. Membraani toimimise põhinõue on aktiivne õhutussüsteem.

Tooteinfo ENG